KRŮTÍ SMĚS R.I.P. – PRŠÍ (30. 11. – 30. 12. 2018)

KRŮTÍ SMĚS R.I.P.
PRŠÍ

vernisáž / opening: 29. 11. 2018 v 19h + DJ Filip Radio 1
výstava / exhibition: 30. 11. – 30. 12. 2018 / otevřeno út–ne 13–18h
událost na facebooku / facebook event

Kruti smes RIP Galerie Fotografic

Umělecká skupina Krůtí směs R.I.P. představí v Galerii Fotografic unikátní interaktivní instalace propojující vlivy nejsilnějšího masového média s klasickými hospodskými hrami. Banálně znějící situaci komplikují průhledné karty a televizní vysílání na místě herní plochy. Nepřeberné množství nechtěných informací útočí na potřebu soustředit se. Lze vědomě ovlivnit vlastní vnímání masových médií a podprahové reklamy? A chceme se o to vůbec pokusit? Jak se zachováme v případě, že budeme moci naše emoce vůči masovým médiím naplno vyjádřit? Budeme se držet zpátky nebo se projevíme upřímně i za cenu nevyhnutelné destrukce? Chceme vyhrát v mediálně gladiátorském turnaji?

Ivana Zochová, Robin Seidl, Josef Schorm a hostující Josef Málek jsou členy uměleckého uskupení Krůtí směs R.I.P., které se zformovalo na půdě Ateliéru Performance Jiřího Kovandy na FUD UJEP. Ústecká skupina fungující od roku 2017 často využívá post-konceptuálních strategií, které však osobitě doplňuje o prvky her a principy hravosti, které mohou divákům přinášet pocit odpočinku i znejistění zároveň.

 

THE TURKEY MIXTURE R.I.P. – PRSI
opening: 29. 11. 2018 at 7 pm + DJ Filip Radio 1
exhibition: 30. 11. – 30. 12. 2018 / open tue–sum 1–6 pm

The Turkey mixture R.I.P. art collective presents unique interactive installations combining mass media and traditional Czech pub games. Trivial situations are made complicated by transparent cards and large TV screens which serve as the game table. The observer’s tendency to concentrate on the game is thereby challenged by vast quantities of unwanted information. Are we actually capable of consciously influencing our perceptions of mass media and subliminal advertising? And if so, do we actually want to try to affect this change in thinking at all? What would we do if we could truly express our emotions towards the mass media? Are we simply going to hold back or will we ever express ourselves honestly even if with the associated cost of inevitable destruction? Do we really want to succeed in these mass media gladiator games?

Ivana Zochova, Robin Seidl, Josef Schorm and Josef Málek as guest member formed the Turkey mixture R.I.P. art collective at Studio of Performance led by Jiří Kovanda at FUD UJEP in Usti nad Labem. Founded in 2017, it has often employed post-conceptual strategies complemented by game elements as well as ‘principles of playfulness’. These approaches simultaneously deliver to the audience feelings of relaxation and uncertainty.

Artist(s): , , , , Medium: , ,