Patrícia Madárová – SECRET LIVES (30.05-28.06.09)

výstava / exhibition: 30.05-28.06.2009
vernisáž / opening: 29.05.2009

Patrícia Madarová – Secret lives

Absolventka National Diploma in Photography na Westminster College v Londýně Patrícia Madarová (1976) poprvé v České republice představí svoji tvorbu v Galerii Fotografic (Praha, Střibrná 2)  autorskou výstavou s názvem Secret lives.

Patrície se začala zajímat o fotografii a postupně jí propadla v průběhu posledních pěti let.
Její cit pro styl, zaujetí pro estetiku a vizuální tvorbu jí přivedli ke studiu fotografie, která ji jako prostředek vizuálního umění nadchla ještě více.
Absolvování fotografické školy, práce jako fotografická asistentka a fotografka, a taky pár skupinových výstav ji posunulo od pouhé vášně k fotografování ke umělečtější platformě pro její vyjadřování.
V současné době pracuje jako fotografka a obrazová editorka a zároveň taky rozvíjí své projekty tvořivé fotografie.
Secret lives
/soubor fotografií, sublimace na plátno/

Část fotografické kolekce, která vznikla v průběhu posledních dvou let jako rozjímaní nad – pocity.
To jsou ty tajemné pocity v nás, ty skryté životy v nás, které nikdo nevidí, které nikdo neslyší. Jenom my o nich víme, když jsou tady. Secret lives /Skryté pocity/ – tady představují něco jako vnitřní touhu nebo pocit, který vzniká vnímáním obrazu a využití fotografie, nejen jako zaznamenávající techniky, ale i  jako tvořivého nástroje a umožňuje nám vidět více než jen to, na první pohled patrné.
Fotografie je schopná vyjádřit, vyprávět a poskytnout fiktivní prostor, který vyniká pouhým zaznamenáním momentu.
Tenhle moment je tady jenom motivem. Základní funkce pouhého záznamu a poskytnutí informace se tady zaměňuje za tvořivý prostor, kde samotný obraz má za úlohu vyvolání pocitu a celková
struktura tenhle pocit umocňuje.
Vazba a uspořádaní jednotlivých obrazů nám ponechává prostor k celkové vizi,
nebo vlastně jde o iluzi, která by měla obsáhnout naši fantazii a ponechat na ni celkový dojem a vytvoření vlastního vizuálního zážitku.

 

Artist(s): Medium: