ÇIĞDEM ÇEVRIM, MARIE GOURDAIN

60% OF 18 TO 69

14. 10. – 22. 11. 2015

Výstava fotografií a skulptur o ženské autoerotice. Studie a nahlížení na ženské tělo různými prismaty: prostřednictvím smyslnosti, sebeprovokování a nadhledu v malém a intimním formátu.
Rozplývám se pod svými prsty. „Toto téma už fotografuji delší dobu. Po mnoha snímcích a pokusech v různých směrech jsem skončila u humorného přístupu s použitím přímých a jemných metafor a v dostatečném osobním odstupu.“ Çiğdem
Mysl, tělo, energie – řada skulptur. „Vystavované skulptury prezentují různé aspekty porozumění danému tématu: základní, smyslné a ilustrativní, nejlepší z toho však je vlastní akce. Proto není snadné je popsat, či pojmenovat slovy. Je to setkávání mysli, těla a energie.“ Marie
Çiğdem Çevrim je grafička, výtvarnice a fotografka z Istanbulu. Vystudovala vizuální umění na VŠUP v Praze a urbanismus na Mimar Sinan Fine Arts University v Istanbulu. Ve svých fotografiích zobrazuje převážně lidské tělo a hledá spojení mezi pohybem a výrazem.
Marie Gourdain je sochařka a scénografka z Paříže. Vystudovala ENSAD (National Superior School of Applied Arts in Paris) a animaci na VŠUP v Praze. Její dílo je hledáním stop lidského těla mezi přítomností a nepřítomností. Od roku 2011 obě společně pořádají měsíční setkání OpenStudio7.

PROJEKT