Lucie Hyšková, Petr Kubáč, Alexandra Naušová - vernisáž výstavy Sweet reality

DISKUZE S JANEM VRANOVSKÝM O ARCHITEKTUŘE JAPONSKÝCH MĚST

čtvrtek 22. 9. 2022
od 19 h
vstupné dobrovolné

Srdečně zveme na diskuzi s Janem Vranovským o japonském urbanismu, architektuře i běžném životě v Tokiu, která proběhne ve čtvrtek 22. 9. od 19h v Galerii Fotografic. Probereme, jak se liší evropská a japonská města, čím je japonský urbanismus tak specifický, proč je průměrné stáří budov v Tokiu jen okolo 26 let, jak se v takovém prostředí vlastně žije a mnoho dalšího. Diskuzi moderuje Tereza Bonaventurová.

Architekt, fotograf a designér Jan Vranovský (*1986) získal magisterský titul v oboru architektury na Tokijské univerzitě v Japonsku. Po absolutoriu pracoval v několika tokijských architektonických studiích, později založil vlastní multidisciplinární praxi, Studio VVAA. Jeho fotografie byly zejména v zahraničí mnohokrát vystavovány a publikovány, dvě se pak nedávno staly součástí stálých sbírek japonského Muzea fotografického umění v Kijosato, Jamanaši. Nyní žije a pracuje v Praze.

Diskuze se uskuteční v rámci doprovodném programu k výstavě Jana Vranovského právě probíhající v Galerii Fotografic. Jeho obsáhlý fotografický projekt Paralelní svět je pokusem o zachycení “obyčejného” avšak komplikovaného prostoru japonských měst nikoliv ve své celistvosti, ale skrze jeho fragmenty: jednotlivosti, detaily, nečekané a nikým neplánované vztahy. Divák si z těchto fragmentů pak může sám sestavit celkový obraz jakéhosi archetypálního japonského města, které i ve skutečnosti nelze číst skrze strukturu ulic či dominanty, ale právě spíše jako množinu rozdrobených, náhodně roztroušených a pomíjivých momentů, jež jej utvářejí.
www.vvaa-studio.com | www.instagram.com/janvranovsky

Těšíme se na viděnou!