Kino Fotografic Delnici bulvaru poster

KINO FOTOGRAFIC: DĚLNÍCI BULVÁRU

středa 12. 12. 2018 od 19:00
CZ, 2014, 56 min, režie: Vít Klusák
česky bez anglických titulků
vstupné dobrovolné
facebook event & trailer k filmu

„Píšu jen to, co moje čtenáře zajímá. A lidi chtěj jen to, co je zabalený mezi kozy a fotbal. Jsem dělník bulváru a jsem jeden z nejlepších,“ říkal Pavel Novotný, bývalý šéfredaktor druhého nejčtenějšího bulvárního serveru v Čechách, nynější starosta Řeporyjí a jeden z hlavních protagonistů Klusákova dokumentu z roku 2014.

Srdečně zveme na projekci dokumentárního filmu Víta Klusáka Dělníci bulváru, který proniká do světa českých celebrit a novinářů a není o nic méně aktuální, než v době svého vzniku před čtyřmi lety. Při práci sleduje především žurnalisty, kteří tyto celebrity vyrábějí i nesnášejí současně. Výsledkem je filmová reflexe, která záměrně není plakátovým odsudkem mediálního světa pomluv, intrik, nevěr a nemocí slavných, ale pozorovatelskou sondou tragikomického fenoménu, který jako jeden z posledních veřejně sdílených zájmů propojuje českou společnost napříč. (www.hypermarketfilm.cz)

Film Dělníci bulváru uvádíme v rámci doprovodného programu k výstavě umělecké skupiny Krůtí směs R.I.P. Jejich interaktivní výstava Prší se zabývá vlivem nejsilnějšího masového média – televizního vysílání – a důmyslným propojením s klasickými hospodskými hrami zkoumá nejen naši schopnost soustředit se, ale i bavit se offline.