Guided Tour of Andrea Sobotkova's exhibition in Fotografic

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA  S RUDOU PREKOPEM

středa 22. 5. od 18h / vstupné dobrovolné

Srdečně zveme na komentovanou prohlídku výstavy Časosběr s jejím autorem Rudou Prekopem, která se uskuteční ve středu 22. května od 18h v Galerii Fotografic. Součástí komentovky bude také představení další tvorby Rudo Prekopa v podobě neformální přednášky. A jelikož výstava končí už 25. května, celý večer se ponese v uvolněném dernisážovém duchu!

Renomovaný česko / slovenský fotograf pracuje převážně s černobílou fotografií ve formě obsáhlých koncepčně ucelených souborů. Věnoval se například podrobným studiím figury, portrétu, ale i zátiší, záznamům reality, světla, fotogramům, anebo časosběru. Právě na jeho dva časosběrné projekty, které dosud nebyly v Praze samostatně představeny, se jeho výstava zaměřuje.

Rudo Prekop (*1959) studoval na FAMU, kde zároveň již přes 20 let vede ateliér Imaginativní fotografie. Patří do slavné Slovenské nové vlny, která v osmdesátých letech vnesla do československé fotografie inscenaci a nadhled. Dosud uspořádal přes 50 samostatných výstav doma i v zahraničí, zúčastnil se více jak 200 skupinových výstav a projektů. Svým dílem je zastoupen v mnoha významných veřejných i soukromých sbírkách. www.rudoprekop.cz