Lucie Hyšková, Petr Kubáč, Alexandra Naušová - vernisáž výstavy Sweet reality

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY DOM S JANOU ŠTURDÍKOVOU A TOMÁŠEM POSPĚCHEM

pondělí 25. 3. 2024 od 19h / vstupné dobrovolné

Srdečně zveme na komentovanou prohlídku výstavy Dom s její autorkou Janou Šturdíkovou a kurátorem Tomášem Pospěchem, která se uskuteční v pondělí 25. března od 19h v Galerii Fotografic. Jelikož výstava končí už 30. března, komentovka se ponese v uvolněném dernisážovém duchu.

Jana Šturdíková více než deset let fotografovala život předmětů v běžném funkcionalistickém domě postaveném v Bratislavě židovským architektem Alexandrem Skuteckým a konceptuálně mapovala historické i současné vrstvy architektury a bytového designu.

Jak celý projekt vznikal? Jaké bylo, zaklepat někomu na dveře s otázkou, zda si může vyfotit jejich kliky a zásuvky? Jak se vyvíjel design těch nejobyčejnějších předmětů? A co všechno se můžeme dozvědět i z těch nejmenších detailů? To a mnohé další se dozvíte příští pondělí v Galerii Fotografic!

Jana Šturdíková (*1983) vystudovala dramaturgii na VŠMU v Bratislavě, fotografii na VŠVU v Bratislavě a na Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Vystavovala na festivalech Měsíc fotografie v Bratislavě či Mois de la Photo v Paříži a dalších výstavách na Slovensku a v zahraničí. Od roku 2015 dlouhodobě pracovala na rozsáhlém fotografickém projektu „Châteaux po našom“ o chátrajících zámečcích Slovenska, který byl publikován i ve formě úspěšné fotografické knihy. Její nejnovější projekt Dom vychází rovněž formou obsáhlé fotografické publikace. www.janasturdikova.com

Výstava probíhá v rámci platformy FOTOGRAFIC STARTUP zaměřenou na prezentaci tvorby začínajících autorů, s cílem být důležitým bodem v jejich umělecké kariéře. Další info o výstavě zde.