MGZN

STUDENTI KATEDRY FOTOGRAFIE FAMU

29. 3. – 29. 4. 2011

Jak vidíme fotografie z časopisových rubrik Lifestyle, když je vytrhneme z obvyklého kontextu? Otázka, která je hlavním motivem této výstavy. Otázka o to náležitější, že budoucnost tištěných časopisů je velmi nejistá, zatímco publikování fotografií na webu čím dál rozšířenější. Vystavené práce studentů katedry fotografie FAMU přehodnocují samu podstatu kategorie Lifestyle a jejího obsahu. Prostřednictvím širokého spektra snímků zahrnujícího krajiny, zátiší, portréty i surrealistické kompozice tvůrci zjišťují, co sem patří a co už ne. Stejným způsobem se zaměřují na definici a limity módní fotografie.

Ideu k výstavě vytvořil Míra Hárovník (www.strcprstskrzkrk.cz). Poděkování Štěpánce Stein za pomoc s realizací výstavy.Výstava vznikla jako kurátorský projekt v rámci Prague Photo Festivalu 2011.

Vystavující umělci: Adéla Vosičková, Albert Grondahl, Eliška Šárková, Klára Žitňanská, Ludmila Kadlecová, Marcel Stecker, Michaela Čejková, Michal Adamovský, Michal Czanderle, Nikola Ivanov, Tereza Havlínková

PROJEKT