Výstava Lois Hechenblaikner - Behind the Mountains

MICHAELA NAGYIDAIOVÁ – TRANSIENT TIES

Výstava: 26. 7. – 7. 9. 2024

Slovenská fotografka Michaela Nagyidaiová ve své tvorbě analyzuje propojení krajiny a paměti, stejně jako migraci a kořeny nebo transformaci střední a východní Evropy od komunismu ke kapitalismu. Zajímá ji, jak ideologie a politika ovlivňují osobní vrstvy každodenního života nebo rodinné a rodné prostředí. Inspiruje se často nevyřešenými minulými událostmi, ale i současnými problémy. Obvykle pracuje na dlouhodobých a osobních projektech, které jí umožňují kombinovat své fotografie s textem nebo archiváliemi.

Projekt Transient Ties analyzuje proces přerušování vazeb s rodištěm a zároveň zkoumá snahy o začlenění do nového prostředí. Do popředí klade témata rodinných pout, migrace a kořenů. Projekt je složen z rozsáhlého fotografického souboru a autorského filmu.
Michaela Nagyidaiová (*1996, Bratislava) v roce 2019 absolvovala magisterský titul v oboru fotožurnalistika a dokumentární fotografie na London College of Communication. Její reportážní práce byly uvedeny v The Wall Street Journal, Bloomberg nebo [fjúžn] magazínu. Vystavovala ve významných galeriích po celé Evropě. www.michaelanagyidaiova.com