Miguel Rozas video preview

VIDEOART: MIGUEL ROZAS BALBOA

vernisáž: 17. 5. 2022
výstava: 18. 5. – 25. 6. 2022 / vstupné dobrovolné

Miguel Rozas Balboa ve svých videoprojektech zkoumá socio-kulturní aspekty a vztahy mezi politikou a masovými sdělovacími prostředky. Jakožto oficiální kameraman nejrůznějších evropských summitů získal ojedinělou možnost nahlédnout fungování předních evropských médií i institucí zblízka a zevnitř. Formou svých minimalistických videoesejí tak zprostředkovává divákům různé úhly pohledu na současná média. Bez komentáře či doslovnosti nabízí možnost pojmout téma z různých perspektiv a především se snaží diváky inspirovat k pečlivému uvažování o světě kolem sebe a objevování určité krásy a lidskosti i na neobvyklých místech.
Miguel Rozas Balboa (*1971) pochází původem z Chile. Výtvarné umění a nová média studoval v Santiagu de Chile (ARCOS), Würzburgu (FHWS) a Toulouse (ESAV). V roce 2013 se účastnil magisterského programu Universität der Künste (UDK) v Berlíně pod vedením německých umělců pracujících s videem Mariou Vedder a Heinzem Hemigholzem. Nyní žije mezi Bruselem a Berlínem.

Několik jeho videoprojektů bude prezentováno formou samostatné výstavy v nově vzniklém prostoru pro videoart v areálu galerie.