PLAN 9 2011 film festival at Fotografic - poster

PLAN 9 | 2011 | 6. ROČNÍK FESTIVALU EXPERIMENTÁLNÍCH FILMŮ

KAŽDÉ PONDĚLÍ OD 31. 10. DO 12. 12. 2011

Festival experimentálních filmů Plan9 uvede letos už pošesté během sedmi po sobě jdoucích pondělních večerů profily jednotlivých tvůrců a umělců a komponované dramaturgické bloky krátkých filmů a videoinstalací. Indický experiment, street art, experimentální film 70. a 80. let, studentské filmy, profilové večery – velmi zábavný filmový mix pro každého diváka. Těšíme se na Vás!

PO 31/10 19:00 STREET ART A EXPERIMENTÁLNÍ FILM
Experimentální filmy a street art. Filmy světových streetartových umělců, Blu, JR, Banksy a dalších. Filmy představeny např. na letošním Art Basel. Nenechte si ujít!

PO 07/11 19:00 CAS FAMU
Studenti CAS (Centra audiovizuálních studií FAMU), školy umělecké uvnitř školy filmové, představí své nové práce. Audiovizuální experimenty, krátké videosekvence, zajímavý pohled na novinky českého současného umění.

PO 14/11 19:00 INDICKÝ EXPERIMENTÁLNÍ FILM 
Indické cesty imaginace. Nezapomenutelná selekce krátkých indických experimentálních filmů. Filmy uvede Ulrike Mothes, lektor na Srishti škole umění, designu a technologie (Indie) a Bauhaus universitě (PhD). 

PO 21/11 19:00 ANTONIN DE BEMELS PROFIL
V tomto projekčním večeru představíme profil tohoto talentovaného belgického umělce. Filmy oceněny na mnoha zahraničních festivalech. Doporučujeme!

PO 28/11 19:00 BERNARD ŠAFAŘÍK PROFIL
Experimentální filmy 70. a 80. let, vytvořené v emigraci ve spolupráci s televizí ARD, popisující velmi osobitým způsobem ateliery známých německých umělců. Autor své filmy osobně uvede.

PO 05/12 19:00 AFRICKÉ HUDEBNÍ FILMY A VIDEA
Večer západoafrické hudby a videa s Ericem Rosenzveigem – umělcem, kurátorem a hudebním producentem, jenž se nedávno stal vedoucím CAS FAMU. Uvede řadu afrických hudebních filmů a videí, které nashromáždil během mnoha let. Nebudete litovat! 

PO 12/12 19:00 MIX KRÁTKÝCH EXPERIMENTÁLNÍCH FILMŮ
Experimentální mix českých a světových umělců. Petr Skála, Michal Adamovský, Bernd Lützeler, Singspiel od Ully von Brandenburg a další! Lahůdka pro znalce tohoto žánru. 

Veliké poděkování Bernardu Šafaříkovi, Ericu Rosenzveigovi, Ulrike Mothes a Matěji Šámalovi za pomoc s přípravou festivalu

Některé filmy jsou pouze v angličtině bez českých titulků

vstupné 50 Kč, dobré víno za levný peníz k dispozici během projekcí