Lucie Hyšková, Petr Kubáč, Alexandra Naušová - vernisáž výstavy Sweet reality

WORKSHOP: POLAROID EMULSION LIFT

Termín: středa 19. 6. 2024 od 18h
Kapacita: 8 účastníků, své místo si prosím zarezervujte na tereza@fotografic.cz
Cena worksopu: je 500 Kč na osobu a obsahuje veškerý materiál, včetně 8ks polaroidových fotografií
Sebou: nepotřebujete nic, vše bude zajištěno na místě
Doba trvání: cca 2,5h

Ve středu 19. června od 18h proběhne speciální workshop Polaroid Emulsion Lift s autorkou výstavy METANOIA Emou Lančaričovou.

Polaroid Emulsion Lift je experimentální technika a doslova znamená přenesení emulze z polaroidové fotografie na jiný nosič. Jinými slovy se jedná o analogovou manipulaci s instantní fotografií, při níž je fotografie přenesena na jiný podklad, jako je papír, sklo, plast nebo dřevo.
Prvním krokem workshopu je pořízení vlastních polaroidových fotografií, které jsou během 15 minut vyvolány. Ihned po vyvolání začneme polaroidovou fotografii rozkládat, zbavovat plastového bílého rámečku, až se dostaneme k fotoemulzi, kterou společně ručně přeneseme na jiné médium. Tímto způsobem můžeme přenést několik fotografií a vytvořit z nich unikátní kompozici. Ve výsledku si odnesete jedinečné, ručně vyrobené tisky.

Ema Lančaričová (*1993) studovala na katedře Fotografie a nových médií na VŠVU v Bratislavě. V rámci samostatných výstav představila svou tvorbu ve významných institucích v Čechách a na Slovensku a účastnila se skupinových výstav a festivalů po celé Evropě a v Japonsku. www.emalancaricova.com

Těšíme se na viděnou!