MICHAELA PETRŮ

HRAJ SI SE MNOU

10. 12. 2008 – 20. 1. 2009

„Hraj si se mnou neboli vytvoř si svého ideálního partnera!“

V galerii Fotografic představuji novou interaktivní instalaci “…Hraj si se mnou neboli vytvoř si svého ideálního partnera!“ Kdekdo by se mohl domnívat, že jde o lechtivé téma, ale je to vlastně součást každodenního života. Mnoho lidí neví co od toho „druhého“ vlastně očekává a co sám chce. Z toho pak vznikají nedorozumění nebo dokonce životní omyly.

Z magnetických folií jsem vytvořila interaktivní obrazy žen a mužů a věcí, které je obklopují v jejich každodenním životě. Tématika akce nastiňuje jejich všestrannou charakteristiku a spektrum obecných nároků na opačné pohlaví.

Výstava probíhá formou workshopu a vy sami si můžete vyskládat představu svého ideálního muže / ženy. Instalace v galerii je rozdělena do dvou částí a k obrazům by se mělo přistupovat odděleně podle své sexuální orientace.. U jednotlivých obrazů jsou k dispozici konkrétní úkoly.. Výsledkem akce je specifický obraz muže nebo ženy – vysněného partnera.

Můžeme ho charakterizovat podle určitých bodů, vyjímat ho nejen vzhledově a charakterově, ale také např. v různých prostředích. Spontánně tak vznikne obraz naší podvědomé představy. Obrazem můžeme lépe vymezit své nároky a požadavky a vizuálně je zobrazit . Odhalení svého podvědomí a vizuální složka směrodatně usnadňuje naše hledání toho „pravého“ – Kdo ví? Obrazová hra nám možná umožňuje lépe poznat sama sebe, ale jde stále hlavně o obraz a náš zážitek. Nekonečný komix dvou světů čeká jen na vaši fantazii….

Návod :

1) pro muže:
…„Vytvoř si svou ideální partnerku!“

Vyber si svůj typ ženy..

1) Dotkni se jí a obleč si ji..
2) Co se ti na ženách nejvíc líbí?
3) Jaké zájmy musí mít?
4) Jaká povaha by ti nejvíc vyhovovala?
5) Jak by sis ji získal?
6) Kam jsi ji pozval na první rande?

 

2) pro ženy:
…„Vytvoř si svého ideálního partnera!“

Vyber si svůj typ muže…

1) Obleč si ho a vyber mu profesi..
2) Co se ti na mužích nejvíc líbí?
3) Jaké zájmy musí mít?
4) Jaká povaha by ti nejvíc vyhovovala?
6) Jak by sis ho získala?
7) Co očekáváš od vašeho společného života?

O autorce :

Michaela Petrů diplomovala minulý rok na Avu v atelieru Malba III. M.Rittsteina. Autorka se již delší dobu zabývá malbou z jiného pohledu a klade si za cíl posunout hranice chápání malířského media. Ve své tvorbě chce poukázat na jeho nové formy a možnosti. Malba bez omezení tradičních prostředků dostává nový význam. Obraz se můze stát objektem, interaktivní instalací nebo animací. Zlomovým bodem v její tvorbě byla serie interaktivních obrazů “Play! » kde s obrazem začala pracovat formou vizuelní hry. Charakteristický je pro ni nevázaný a optimistický hravý přístup. Vizuálních proměn obrazu dociluje kreativním zapojením diváka. Viz. www.misapetru-art.com

PROJEKT